השבוע שהיה: איפה אכלו מבקרי המסעדות של ישראל?

ביצה עלומה ביקר ביא-פאן. הוא תיעב את העיצוב ופס הקול, שהותירו בו רושם נובורישי, עבר גיהינום בשעה של המתנה בתור לחוץ (המסעדה לא לוקחת הזמנות) והתפעם מהאוכל. בעיקר הוא ציין בהתלהבות את המנות; סושי סמארי נפלא, קאטצו עוף מצוין, צלחת סשימי מעולה, כריך סנדו של קציצות שרימפס מענג, שיפוד לב שור מצוין והמבורגר מצוין. מוח טמפורה הוגדר כמנת הטמפורה הטובה בישראל. הקינוחים טעוני שיפור. גם אבי אפרתי אכל ביא-פאן והתרשם לטובה אך לא יצא מגדרו. המנות: טרטר טוב של דגי ים, שיפוד קלמרי נפלא, שיפוד שקדי העגל קצת פחות טובים, ומנת נאבה בטן חזיר טובה מיוחד. קינוח קרם ברולה מיסו לבן היה טוב. כסיכום מדובר בבר אוכל איכותי, יום-יומי וראוי.
אלון הדר בילה ביבנה, הרסטו בר החדש והתפעל מהעבודה של השף גיא בן הרוש שמתבסס לחלוטין על אוכל מקומי. סשימי אינטיאס בוער מטריות, דפי כרישה על גבינת ג'בנה בעושר מתקתק וטעים, פיצה ירוקה נפלאה, מנת תמנונים על הגריל שהיתה שיא הארוחה, וקינוח גרנד פינאלה מדהים לארוחה: הום מייד מרשמלו לבן ברוטב אנגלז חלמוני דליל.
עומר שוברט הלך על עסקית בטש וטשה ומצא אירוח חמים וקצת מבולבל, מזגן לקוי, וכמות אוכל ענקית. פתיחים בסדר, מרק חרצ'ו מעולה עם נתחי אונטריב רכים, שווארמה גרוזינית מצוינת עשויה טלה ופרגית, והבשר מוגש כמו פיצה על מצע פוקצ'ה, ובנוסף חאצ'פורי אצ'רולי מצטיין (56-95 ₪ לעסקית צהריים). זהו בינתיים, לכו לאכול משהו טעים אבל לפני זה, אל תשכחו לבקר בדירוג המסעדות. הוא שלכם ובשבילכם!

Silence is Golden