סיכום שבוע במסעדות, כל הביקורות: הרברט סמואל, יפו תל אביב, האחים והעוקץ בקיסריה

אדיר כהן, שף מסעדת הרברט סמואל בעידן הפוסט רושפלדי, התעורר לבוקר בלהות. ביצה עלומה נכנס בו כל כך חזק. טלפון מעדי שטראוס הוא בוטי קול לעומת הביקורת של ביצה. אוכל מפוחם וסוף שבוע מפוחם לשף הצעיר.

ביקורת על מסעדה של חיים כהן היא תמיד אתגר מיוחד הדורש לא מעט תעוזה. לא כי כהן הוא שף אגרסיבי שינטור טינה באופן מיוחד, אלא כי המעריצים שלו כן. והמעריצים של כהן, הם בכל מקום. הם אמא שלך, ואחותך ואחיך. מה ישראלי בעינך? חיים כהן.

אבי אפרתי ביקר במסעדת יפו תל אביב של כהן, ונתן לה ציון ״בסדר״, לפרקים אפילו ״או.קי״. לא ביקורת קטסטרופה שתקים עליו את עדת המעריצים אבל לא ביקורת שעושה חשק.

 

שגיא כהן ביקר השבוע במסעדת ״באלינג׳ירה״, מסעדת השף האתיופית הראשונה. היה לו ״לא רע״, וזה הרבה יותר טוב מכפי שהערכנו כשקראנו את תיאורי המנות. אבל אולי הבעיה היא בנו ונסיונות העבר שלנו עם מטעמי המטבח האתיופי

 

הפתעת השבוע היא מדור ביקורת המסעדות הותיק של עמית אהרונסון (מדבר מהבטן) ויהונתן כהן בעיתון ״כל העיר״ שהופיע פתאום באתר ׳הארץ׳. מאז שהקמנו את טבלת המבקרים רצינו לשקלל את המדור של השניים אך משום שעד כה לא זכה לגרסת אונליין העניין לא התאפשר. אז קודם כל – מברוק!

אהרונסון וכהן מבקרים בעמק רפאים הירושלמי וסועדים את נפשם ב״קמפאי סטריט ווק״ שהגיעה לירושלים מבירת הנגב. הביקורת נדיבה באינפורמציה ומתנהלת בצורת דיאלוג בו שזורות מיתולוגיות ירושלמיות ובדיחות פרטיות. סיכומו של עניין, מסעדה אסיאתית חביבה שזוכה ללא מעט פרגון מהשניים. ככל הנראה כי מסעדות מעודכנות בעמק רפאים מקבלות פקטור.

 

דניאל שק ביקר השבוע במסעדת האחים, שיפודיה מעודכנת ומתוקשרת שלא מעט נכתב עליה – הרוב טוב. אבן גבירול הוא אמנם לא יפו או איסטנבול, ולמעט מסעדת פאם פם בלונדון מיניסטור אין לאחים תחרות אמיתית – אבל היא בהחלט השיפודיה הטובה ביותר צפונית למרמורק

 

עומר שוברט ביקר במסעדת הלנה בקיסריה והתפלץ. מלכודת תיירים עם אוכל מזעזע ועסקית יקרה. ״מזמן לא תפרו אותי ככה״ מספר שוברט ומנסה לשכוח

 

 

 

 

Silence is Golden