סיכום שבוע: ניטן תאי חוטפת, ג׳וז ולוז מפורגנת ופרונטו טובעת בסופרלטיבים. כל הביקורות

קשה להביך את שגיא כהן, זה שגיא שבדרך כלל מביך אחרים. מלצרים, שפים, סועדים, מעצבים יו ניים איט. אבל השבוע משהו גרם לשגיא להזיע ממבוכה, לא רק לנוע בכיסא, ממש לרצות לקחת את הרגליים ולהתנדף. היה זה טקס נטילת הידיים בניטן תאי, התאילנדית החדשה ברחוב הארבעה שזוכה משגיא לביקורת מחפירה, שבוע אחרי שחבט בה גם ביצה עלומה, חודש לאחר שנפתחה. אולי עוד מוקדם להכריז, אבל האמת, זה לא נראה טוב. חבל.

״זה אוכל שיכול היה להשתלב בקלות במסעדות עם כוכב מישלן אחד במקומות שונים בעולם״. אבי אפרתי הקשוח בדרך כלל שופע מחמאות לפרונטו וכמעט שלא מזכיר את נוחי דנקנר. לפני הביקורת הייתה פרונטו במקום ה-8 והמכובד בטבלת המבקרים, איפה היא תמצא את עצמה כעת? נדע אוטוטו

גיל אקרמן ביקר בג׳וז ולוז הותיקה שהתחדשה בשף מוכשר. ביקורת מצוינת שעושה חשק

ביצה עלומה מתחבר לשורשיו הרוסיים (כך אנו מנחשים) ונהנה מאד בויקינג. ורניקי, פילמני, שניצל לבן ועופיון אחד שעבר עליו מכבש – כולם היו סופר טעימים לביצה. נקווה שאין למבקר האלמוני בעיית כולסטרול. או שלכל הפחות הקרדיולוג יודע מה שמו האמיתי.

עמית ויהונתן מגיעים לדגום את סניף ״בנדורה״ החדש באיזור התעשייה תלפיות ונהנים. גם אנחנו כמוהם הופתענו שרשת גימיק שמשפריצה 40 סניפים בשנה מוציאה תחת ידה שאוואמה מוצלחת ומעניינת. מהיום אנחנו אוכלים רק אופקי!

העסקית של מסה (98 או 128 ש״ח) היא מסוג העסקיות שכדי להנות בהן באמת ממה שיש למטבח להציע תצטרך להוסיף עשרות שקלים לכל מנה. מה שיביא אותך בקלות יחסית לעסקית במחיר 150 שקלים, שאולי תנפיק ארוחה טובה, אבל לא ממש עסקית. מה זה בעצם ארוחה עסקית? השד יודע.
עומר שוברט ביקר השבוע במסעדת מסה ולא הוסיף כסף למנות משודרגות, ולכן כם נהנה באופן בסיסי ולא משודרג

 

עד כאן השבוע חברים, שיהיה סוף שבוע טעים ומשגע

בקרו אותנו בטבלת המבקרים

 

Silence is Golden