סיכום השבוע: 5 מסעדות בארץ ואחת מלאת קסם במילאנו

אנחנו ממש מבקשים הסבר לגשם הפתאומי הזה, לא סיכמנו שהאביב כבר כאן? מזל שבתחום האוכל, חם. אז מה היה לנו השבוע?

שגיא כהן ביקר באיטלקיה המסורתית הותיקה AL PONT DE FERR  במילאנו ואכל שם לטענתו את הפסטה המושלמת כששאר המנות גרמו לכהן להתמוגג ולהעתיר סופרלטיבים באופן לא אופייני לו. אפילו סלסת הלחמים הוגדרה כקסם.

ביצה עלומה הגיע לביקור חוזר במסעדות פאסטל ומאייר. בפאסטל הוא גילה תפריט חדש עם חיזוקים מהמטבח הפלסטיני, שלא בוצעו מספיק טוב לדעתו, ובמאייר הוא גילה סלט ערבי ששווה 45 ₪, מנות סטייק זרירי של פלמידה לבנה נאה וצוואר טלה מצוינות, ופטאייר מעולה.

עומר שוברט יצא לעמוד בתור של זוזוברה, מה שרלבנטי מתמיד לאור העובדה שהמסעדה מתעדת בקרוב לפתוח סניף בתל אביב, בקניון גינדי. בעקבות עשרים דקות של המתנה בחוץ הוא התרשם מההצלחה והיעילות של מוסד ההזנה הזה.

אבי אפרתי ביקר שוב בפופינה, והתאכזב לגלות מה שבעיניו היה תבנית רעיוניות אחת שחוזרת בכל המנות והיא לא טעימה. במיוחד הוא התאכזב מנקניקיית הקורן דוג.

דניאל שק אכל באוקינאווה לבונטין, והגיע למסקנה שהסושי פה מתומחר אומנם כמו בסושיות עממיות אבל ברמת איכות של יפניות יוקרתיות. שק ממליץ על "ברוסקטות האורז" קריספי אבי גוהן ועל קלמרי קנזורי. שק בכל זאת הסתייג ממספר מנות בניהן תבשיל הבקר בקארי. בסופו של בילוי הוא התרשם מהאווירה התוססת, ונזכר איך פרץ בשירת קריוקי בטוקיו בעברו הדיפלומטי.

Silence is Golden