חמישה מי יודע: חמש מסעדות עם חמש ביקורות לא קלות

רגע לפני פסח והזירה הקולינרית גועשת מתמיד, 5 מסעדות ואף לא אחת מהן מצליחה לקבל ניקוד גבוה. שגיא כהן אכל במסעדת מלון הבוטיק A23 בארלוזורוב וחזר עם חוויה חיובית בזכות מנהל המשמרת הקשוב והמקצועי. האוכל לעומת זאת השאיר טעם של בינוני עד מדכא. מנות משעממות, דג מוסר שלא נצלה היטב, וופל שורט ריב שנראה כמו כדור צמר חום וחסר גיוון בטעם.

ביצה עלומה ביקר פעמיים באוקינוואה לבונטין ומצא שם עיצוב שקט ואלגנטי, אירוח נעים, ניגירי סביר, באן עם פילה של דג מטוגן בבלילה עבה מידי, קריספי אבי גוהן לא מוצלח, כיסוני שריפס סבירים, יקיטורי סינטה גרוע. למחרת הוא אכל אגאדשי טופו מצוין, שני רולים מופרזים, וגולדאן קארי שהגיע עם יקיטורי פרגית והוכרז כמנה המוצלחת ביותר במסעדה, מנה מדוייקת.

אבי אפרתי יצא לאכול בג'וז ולוז ומצא שם אווירת סיני איטית ושאננה מידי, אבל אוכל מוצלח עם מנות ערביות גליליות וקצת יסודות אסייתיים חדשים. מלפוף כרוב טעים וטוב, תרד חלוט מוצלח, סלט פאפאיה בסדר, שווארמה דגים שזכתה לשבחי "המנה הטובה בארוחה" ומנה נחמדה של מינוט סטייק.

ערן לאור זלל בראק תאי התאילנדית החדשה בשוק רוטשילד אלנבי. לאור מצהיר שהוא מחבב באופן כללי את הפוד הקורט הזה ואם להיות יותר ספציפיים: בראק תאי הוא אכל מנה אחת כושלת ומנה נוספת מלאה בבעיות, אבל הוא צופה שיפור. אופטימיות זה שם המשחק.

עומר שוברט אכל במסעדת רק בשר. הוא גילה שלמרות שהמסעדה נראית מבחוץ נטושה ויצא לה מוניטין של סועדים על בסיס גרופונים בלבד, הוא שמח לגלות שם את העסקית הכי טובה שיש של בשר ב- 79 ₪, ועוד שתיית יין ללא הגבלה ב- 25 ₪. רק למה מחרישים את העסקית הזו, אה?

Silence is Golden