השבוע שהיה: הדסון, גריג, ביקור חוזר במסעדה חיפאית ופעמיים אל נור, לאו דווקא כי טוב

ביצה עלומה חזר לבקר באיטליאנו דה לה קוסטה והבהיר שמדובר באחת המסעדות המשפחתיות הטובות בארץ. הוא התלהב שוב מהפיצה סינייה טלה, מפפרדלה שוק טלה מצטיינת, ומקינוח הקנולי. בגריג הוא התענג על שפצלה עם קלמרי מהים התיכון ובייקון בטעם מעושן וניוקי פריזיאן ואווז קונפי, וראה בה מגמת שיפור מאז הביקור הקודם.
עומר שוברט ביקר באל נור וגילה שם מלצרים עם רצון טוב ובלי מושג אמיתי, סלטים סבירים, ומנות עיקריות כמעט בלתי אכילות. בין השאר נתקל בפפרדלה אנמית במנת כדורי בשר עם בעיית עסיס קלה. פילה בס יבשושי, ובסבוסה שנתקעת בגרון. גם שגיא כהן ביקר באל נור וסבל מהשירות, מסלט עלי הבר וטלה ברוטב דבש רימונים בניחוח עבש, שוק טלה בלחמניה שהיתה מנה בינונית, ומנה של כד חרס תבשיל טלה היתה בעלת פוטנציאל אבל התבססה על בשר לא איכותי. עוגת הסולת והכנאפה לא שיפרו את המצב.
דניאל שק ביקר בהדסון והתפעל ממנות הבשר: סינטה ברוטב טופי יפני נהדרת, סינטה על העצם ואנטרקוט שהיו סטייקים לתפארת. בעוד שהבשר במקדש הבשרים הזה היה מושלם, התוספות היו בעייתיות, וסגנון ההגשה היה רשלני. ועכשיו, אנחנו עם הפנים קדימה למנגלים של יום העצמאות, תבלו יפה, תאכלו טוב ובקרו מדי פעם בדירוג המסעדות. הוא שלכם ובשבילכם!

Silence is Golden