השבוע שהיה: פורט סעיד, חוות צוק ואפילו קפיצה לסוהו בראשון לציון

ביצה עלומה חזר השבוע לפלורנטין האוס ומצא אוכל לקוי טכנית, מרושל ולא טעים, טלה בבלינצ'ס סיני בטקסטורה של משטח גומי, סטיקי רייס דייסתי, ובאן סרטן שסבל מתאונת אידוי מצערת ומנת יאם פלה קוקי מסקאלופס מוזרה ומעציבה. ביצה עלומה לא הסתפק בזה וחזר השבוע גם ללוקה ולינו, שם הוא מצא שם אוכל המשלב בין איטליה לצפון אפריקה באופן טעים ומלא אהבה. בריק טוניסאי ממולא ריקוטה, תרד וביצה היה מנת רחוב מושלמת. מנת לוקוס פרוס נפלאה, לשון עגל פנטסטית, ניוקי מושלמים עם נקניקיה מפוררת בסגנון איטלקי, פסטה עם תבשיל זנב שור מצוין ועוד.
שגיא כהן חזר לחוות צוק וחזר בתחושה שנוקנק מכיוון ששילם 564 ₪ לארוחה זוגית לפני יין. הוא מצא שם את צלחת הירקות בגריל הטובה בארץ ונתח קצבים נפלא. חוות צוק לדעתו היא מקום נפלא למי שחפץ בנתח בשר גדול עם תוספות מעולות.
אבי אפרתי הגיע לסוהו וגילה מסעדה בגודל אולם חתונות, המגישה מנות ענק, בטעמים מודגשים במיוחד של מתיקות ואוממי. הסושי עתיר מיונז וחריפות, אבל עשוי במקצועיות, פאד תאי פירות ים מוצלח לז'אנר, ומנת אנטרקוט משביעת רצון. השירות ענייני ואכן מסייע להתאים סגנון וכמויות ללקוחות. היעילות והמקצוענות מסבירים את הצלחת המקום. דניאל שק הגיע עד לפורט סעיד כדי לאכול בטטה חרוכה בקליפתה, רטטוי בפרשנות אישית של אייל שני, וכריך תרנגולת אימתני בגודלו, ונתחים אינטימיים של קצבים. שק מתאר חווית  הנאה צרופה. הוא השלים את הארוחה בפרנצ' טוסט אלוהי שהיה שווה להמתין בשבילו. התפאורה המבולגנת, והאווירה הפרועה והקולנית לא מסתירות את היד הטובה של שני. זהו לשבוע הזה, נחזור בשבוע הבא עם עוד מסעדות ועוד ביקורות. עד אז, תאכלו רק אוכל טוב.

Silence is Golden